Neočekávaný závěr

23. listopadu 2018 v 11:09
První část vyprávění najdeš tady, doporučuji přečíst nejdřív a pak pokračovat zde.

Ve čtvrtek odpoledne jsem se nerozhodnutě mračil na aplikaci v mém mobilu, která mi pomáhá vědět, kde je právě jaký čas, jelikož jsem si uvědomil, že 7:00 pm v NYC u nás znamená 1:00 am a že já určitě nevydržím čekat až si rádio ten rozhovor na dá na SoundCloud a prostě musím ho slyšet LIVE. Jaký rozhovor? No zmiňovaný kamarád se chystal do tamního rádia a minulý rok to bylo tak super, prostě jsem si nedokázal představit, že počkám…


Já čekat nemusel, jiná aplikace mi umožňuje poslouchat 99% newyorských rádií takže jsem se rozmýšlel jen kvůli tomu, že jsem měl v pátek ráno, kvůli dobrovolničení vstávat o šesti a pořad má hodinu. Nakonec jsem se rozhodl risknout, že na výlet pojedu s kruhy pod očima a nebo dřímat cestou v autobuse.

Ležel jsem v posteli, zachumlaný do peřin a snažil se zdřímnout si, nakonec jsem hrál triviální hru a čekal na půlnoc, abych si aplikaci pustil, v půlce pořadu, který předcházel tomu, na kterým jsem čekal, jsem vlastně nerozuměl, mysl mi lítala všude možně, asi už byla s tím mým kamarádem. Ale čas běžel docela rychle, co nevidět jsem zaslechnul povědomý hlas moderátorů a pak i onen známý, laskavý karamelový baryton mého přítele. A je to tady! Pomyslel jsem si vesele a hodil se do těžké pohody.

Naprosto jsem si plnými doušky užíval skvělý rozhovor, jestli je někdo kvůli komu chci zůstat v jednu ráno vzhůru tak právě tahle trojka tihle sympatičtí moderátoři a tenhle úžasný chlap. Znáte ten pocit, kdy se snažíte nevyprskout smíchy uprostřed noci, protože nebydlíte sami? I když máte svůj vlastní pokoj? V jednu chvíli jsem musel mobil položit na přikrývku a zacpat si ústa… prostě to byla ta jedna z těch úžasných rádiových show, kdy se příjemně bavíte a naplňuje vás klid, pohoda a ač je noc, vůbec se vám nechce spát.

Nepochyboval jsem, že až interview skončí, budu spokojeně spát jak špalek a ráno vyskočím s postel svěží, protože tohle byl pro mě neuvěřitelný relax, i psychicky jsem odpočíval, po delší době jsem se cítil skvěle, pak ale oznámili, že kamarád taky něco zahraje živě, zazněly dvě sklady ze záznamu, ale tahle bude živě, na kytaru, představoval jsem si Lovieho spočívajícího na kamarádově klíně, Lovie je takový celý černý fešák se světlejší linkou kolem rezonančního otvoru, je nádherný a má nádherný sytý hlas. Jo! Určitě vzal Lovieho! Napadlo mě jakou skladbu kamarád s Loviem zahrají, ale brzy jsem zjistil, že se pletu. Při vyslovení názvu sklady se mi rozbušilo srdce. "Oh my gosh!" doufal jsem, že jsem to nevykřikl nahlas a uklidňoval se, že přece jde jen o písničku a nikdo nebude vědět, že text vznikl kvůli mně, "Neblbni, je z toho alba v akustické podobně nejhezčí, mohlo ti dojít, že jí zahraje." srdce mi tlouklo jak splašené a když kamarád začal mluvit, rozklepala se mi brada.

"Složil jsem jí pro jednoho transgender kamaráda… je to jeden mladý muž, který má určité problémy kvůli téhle problematice…" Moderátoři byli dychtivý vědět víc… "… jeho otec řekl že jsou zrůdy, matka na něj ječí když chce mít sám sebou…" já se rozbrečel, on mi taky zněl pohnutě, "rodina… řekněte, že není zrůda..." já už to nedával. "Ne!! ( Nejsi zrůda), máme tě rádi (a moje jméno) jako ostatně všichni co tě podporují!" řekli moderátoři. Lidi, já řral jako malé děcko. Probulel jsem celou skladbu, lepší její verzi jsem snad nikdy neslyšel, bylo v tom tolik citu. "Wow, to je… krásný text… krásná věc na konec naší show. Děkujeme." "Já moc děkuju vám, že jsem to tady mohl zahrát..."

Zbytek noci jsem nespal, ráno jsem pomyslel na to, že jsem rozhovor zaspal, nedokázal jsem uvěřit, co se v noci stalo, ale podíval jsem se na instagram pořadu a kratičké video a popisek mi potvrdily, že se mi to nezdálo. "Napsáno pro jednu speciální osobu. Jdete na SoundCloud abyste zjistili pozadí příběhu této písničky" … co mi to udělal?! Do teď jsem… já nevím. Nedá se to dobře popsat slovy… slíbil jsem kamarádovi, že už se nikdy nebudu vnímat jako zrůdu… napsal jsem do pořadu zprávu… řekli mi, že právě pro tohle tu šou dělají, pro vzájemnou podporu v komunitě… bože můj! On o mě mluvil v rádiu v mém milovaném New Yorku! Asi pět minut. Já taková nezajímavá osoba… zmíněná kvůli přicházejícímu mezinárodnímu dni souvisejícímu s transgender! ….. slíbil jsem si i kamarádovi že teď nic mě nezastaví a půjdu si za svými cíli…. Chci aby tenhle chlap na mě mohl být hrdý víc než dosud, vím, že řek, že je, ale tohle nestačí… musím se odvděčit a zúročit tuhle podporu… žádné naříkání nebo sebe lítost… jít krok za krokem ke svým cílům, aby mohl být na mě hrdý a já taky… zasloužím si to… a pořad teď budu poslouchat pravidelně… s cloudu,,… ale pravidelně, během čekání na uveřejnění rozhovoru jsem sjel všechny další díly, které jsem zameškal a přiznávám, že všechny se mi líbily… úžasný moderátoři, zajímavý hosté… skvělý tréning poslechu….

Chystá se překled textu skladby (i s videem pro poslech) a možná i rozhovor se mnou na blogu kolegů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama