Písničky a vzpomínky

27. října 2018 v 14:26 |  Tema Týdne
Nestíhám, taky se mi do ničeho nechce, zase trpím depresemi, musím být nadmíru statečný a vlastně jsem na to všechno sám, jelikož rodina pomůže jen s tím, co se jim hodí do krámu, zbytek si musím zařídit sám, pro těžce slabozrakého člověka, kterého rodina k samostatnosti nevedla, jelikož ho považují mentála, co se stejně o sobe nepostará, je to někdy dost složité. Samozřejmě pracuji za asistence duševní a psychické podpory svých tří mušketýrů, co bych dělal, kdyby Mike nebydlel aspoň ve městě o které mi jde… byl bych ztracený…. Jo, a serou mě tyhle obrovské reklamy, demotivují mě ve psaní článků… ale stejně chci k novému TT něco řádného napsat.Slíbil jsem si, že tahle rubrika bude určena pro můj trénink psaní, protože pokud je někdo, nebo se chystá být, spisovatel, měl by umět napsat plnohodnotný článek na cokoliv, tak jsem hodně přemýšlel, někdy to není snadné a vlastně mi připadá, že se točíme kolem milion sté variace, kde základ zůstává pořád stejný, proto je fuška vymyslet něco dalšího, jenže já se nevzdávám, nicméně asi moc originální nebudu, u mě vyvolávají vzpomínky, pokud mluvíme o drobnostech, písničky a vlastně bez těch si život nedovedu představit.

Hudba je náplní mého života, od dvou let jsem se vlnil v postýlce, držíce se jejího boku a prostě trsal na Nohavicu. Jenže jak si tu přemýšlím a tenhle blog umírá, napadne mě jedna zvláštní myšlenka, vkrade se do mé mysli pokaždé, když poslouchám jednoho určitého autora, on totiž můj skvělý kamarád je hudebník, nezávislý umělec, moc talentovaný člověk, který první skladbu složil už v osmi letech, prakticky žije s prodeje alba skladeb na webu a na běžných platformách. Protože je Američan v našich končinách není moc známý, ale ve městě kam po druhé zavítal a měl tam koncert základna podporovatelů docela zvětšuje. Není divu, protože on je prostě skvělý. Avšak ani doma nemá jednoduché, jako všichni nezávislí hudebníci.

Napadlo vás někdy, že když si někde stáhnete album, které se vám líbí aniž byste zaplatili, okradete vlastně svého oblíbence o peníze? Teď po kamarádově akustickém koncertě občas za mnou chodí lidé, zda nějaká alba nemám, jsou zvyklý si je vypalovat, nahrává jim fakt, že on v posledních letech šetří náklady tím, že kašle na fyzické nosiče, zapřemýšlel jsem a disky jim vždy výslovně zakážu vypalovat s tím, že ho znám a pokud si kopii udělat chtějí, musí mi za ni do nést peníze, pokud nechtějí stahovat si kolekci z hudebníkova webu a já pak mu peníze pošlu. Argumentuji tím, že pokud chtějí, aby znovu přijel a udělal jim koncert, potěšil návštěvou v denním centru, musí na to nejprve mít, s každým dolarem, který tratí, protože někdo není ochotný zaplatit ani tuto cenu, která se drží rozumně dole, klesá výše financí, kterými může disponovat, které by mohl vložit do vydání dalšího alba nebo podpořit svou další návštěvu, koncert zde hraje za ubytování a stravu a když od minula účast z 8 se zvedla na 30, není to tak moc, zaplatilo se sotva ubytování, proto může být zajištěno i příští rok… 100 za lístek fakt není hodně, kvalita šou by si zasloužila jiná ohodnocení, jenže tu jde především o lidi a zážitek.

Vím, že někomu tyhle moje myšlenkové pochody připadají divné, ale pořád je lepší, když přemýšlím o tomhle a zuby nehty bráním kamarádovo tvorbu než, když přemýšlím o sebevraždě, protože, co může se nesmyslně komplikuje a já fakt mám někdy chuť si hodit mašli, no tenhle člověk vždycky při mně stojí a ač je daleko velmi mě podporuje a jeho přátelství si velmi cením, jenže tohle platí pro jakéhokoliv nezávislého umělce. Tak mi to nedá a na plno vykřikuji do davu, aspoň tady, což je jako bych nic neřekl "Pokud chcete další album, protože ty již vyšlé užíváte, měli byste si je zaplatit!"

Vím, kolik lidí nad tím mávne rukou a půjde si oblíbencovo album stáhnout z pirátské stránky, zdarma, dokud jsem nebyl součástí těchto věcí, taky jsem si moc neuvědomoval, co vlastně dělám, když jsem si občas také něco takhle postahoval. Pak jsem si jednoho dne řekl, že když tento kamarád prodává svá alba na webu, ušetřím čas a ještě ho podpořím a stáhnu si to u něj, podotýkám, že se pak divil, proč jsem si o ně řekl, páč by mi je poslal, tak hodný je, tak si váží svých přátel, co už tak podporují, vysvětlil jsem, že jsem ho chtěl podpořit. A skutečně, víte ten pocit je k nezaplacení.

Klik jsem na "Buy album" a rozbušilo se mi srdce a v tom okamžiku jsem začal být na sebe hrozně hrdý a pyšný, peníze se zasílají na umělcův PayPal a já toho skvělého muže podpořím, jelikož mám řádně vše zařízené stačí mi při užití PayPalu jen dva kliky a je nakoupeno, 5 nebo 9 dolarů si vždy nějak najdu, tenhle chlap si to zaslouží, chci nové albem, chci další vystoupení a on se tímhle živí, já musím! Došla mi na… česky bych to nazval faktura, oznámení o zaplacení a odkaz pro stažení a mě zalil báječný pocit, skvělou věc jsem udělal. Odkaz sem pak využil na všech svých zařízeních a album se tak ocitlo, jak na stolním pc, tak noťasu i na mobilu a já už nemusím být on-line abych si ho mohl poslouchat. Další věc, kamarád poskytuje všechno k poslechu, jo, na té webovce, bez omezení, to se taky moc nevidí, obvykle bývají jen ukázky, s výhodným připojením k netu tam může být nalezení pořád a webku používat jako přehrávač… on dělá hudbu pro lidi. Já prostě musel!

Můžete mě považovat za blázna, ale nezávislý umělci nemají život dlážděný ani lemovaný růžemi a musejí tvrdě dřít, aby mohli dělat, to co miluji, vypotí si každý cent, není nic jednoduchého složit hudbu - pokud to děláte poctivě, měsíční výplata neexistuje, pokud nejste celosvětová celebrita nevyprodáte haly… mohli byste prosím o tom přemýšlet, aspoň chvíli, než stáhnete někde nelegálně nějakou hudbu? Děkuju. Přikládám skladbu, která ve mně budí nejvíce vzpomínek a cover skladby, která se mi v originále nelíbí, ale takhle jí miluju. Můj nejoblíbenější online přehrávač je tady.
Pokud se vám nějaká skladba líbí, prosím klikněte na tlačítko k zakoupení, peníze půjdou skutečně umělci, mám to ověřené, nebo aspoň ji hudebníkovi pochvalte, dole je formulář, kde ho můžete kontaktovat, ho osobně! Pokud se vám líbí videa, budu rád, když je budete sdílet. Děkuju, mějte se príma a dejte mi vědět své názory, zkušenosti… zda jste na odkaz klikli, pocity z hudby, jaké skladby vyvolávají vzpomínky vám…
'Goodbye' z soundtracku k filmu DADDY. Nejen melodie, ale krásný i když smutný text.


Jo, jo i POKER FACE může mít šmrnc a kdo by neměl rád BILLIE, že jo. Ano, on má tyrkisové vlasy,....

Uhádnete, odkud, z jakého českého města nahrávky pochází? (Tip si můžete ověřit v popisku, kamarád, který natáčel, to tam uvedl, je to moje nejoblíbenější buda v Česku.) :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 spravedlivysoud spravedlivysoud | Web | 27. října 2018 v 22:29 | Reagovat

Dobrý článek k zamyšlení, děkuji

2 Nicole Nicole | Web | 28. října 2018 v 10:51 | Reagovat

Hezký článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama