TOP 5 – Faktů na téma televize

14. srpna 2018 v 16:23 |  Mých Top 5

Již několik let nevlastním televizi a nijak tu bednu nepostrádám, jen mi každý měsíc žrala peníze za satelitní kartu a zbytečně zabírala místo v mém malém pokoji, na počítači mohu zhlédnout cokoliv co potřebuji a kdy chci, vyvaroval jsem se tak bezcílného čumění na obrazovku jen proto, že jsem unavený a nechce se mi nic dělat a sledování něčeho co vysílají, jen proto že to vysílají a vůbec mě to nebaví… tohle všechno mi ale nezabrání v tom, abychom si ukázali top 5 faktů na téma televize.


5. Původ slova


Slovo televize má původ z řeckého tele, což znamená "daleko" a latinského vize, s významem "vidět". Televizní přijímač ve spisovné češtině nese pojmenování televizor. (To v dnešní době ještě někdo používá?)

4. První přenos obrazu

První přenos obrazu se uskutečnil v roce 1926 v britském hlavním městě Londýně a za jeho úspěchem stojí Skot John Logie Baird. O dvě roky později, tedy v roce 1928 se uskutečnil první dálkový přenos obrazu mezi Londýnem a New Yorkem. První mechanické televize přišly na trh v roce 1934. Na barevný obraz lidé koukají od roku 1944, někteří, v tento rok byla totiž poprvé představena Bairdem zcela první elektronická barevná televize.

3. Poslouchat televizi? Proč ne.


Tahle "televize" mi ale jako zbytečná naprosto nepřijde. Television je totiž také americká protopunková hudební skupina, která vznikla v roce 1973 v New Yorku a co vím, tak hrají dodnes, ale asi na 4 roky si mezitím odpočinuli,možná že ji většina z vás nezná, ale její role v hudbě není nijak malá.

2. První film


První filmy, dokumentární, promítali bratři Lumiérové a to již roku 1895 (příjezd lokomotivy na nádraží - Někde se uvádí, že první byl snímek nazvaný "Kropič".) Samozřejmě se z počátku jednalo o němé filmy.

1. První Večerníček


Byť Česká televize začala vysílat už roku 1954, Večerníček si musel trochu počkat, neboť spatřil světlo světa až roku 1963 zatím jako nedělní pořad "Kouzelné zrcátko", Večerníčkem se stal až 2. ledna 1965 a první pohádkou byl Kluk a kometa.


Tak to bychom měli, dnes trochu krátce a pro někoho možná nezáživně, ale vařím z toho co mám a i čas hraje svou vlastní roli.


Zajímavé články:

- Překlad skladby Goodbye .
- POZVÁNKA: Corey osobně zve na svůj koncert v ČR.
- Skladba týdne: Hangman.
- Rozhovor v rádiu, který jsem si moc užil.
Mužete se těšit na článek výzvě: Velké chutnávání amerických sladkostí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama