1/3 - Ochutnávám americké sladkosti

21. srpna 2018 v 10:35 |  Výzvy

Už jsem tady několikrát zmínil, že (asi) vlivem předků (o níž ale nevím páč se v rodině nic netraduje, ale zase jsme hodně velká rodina) či snad vlivem minulých životů, fakt nevím se cítím býti doma jinde, protože se do New Yorku letos nedostanu rozhodl jsem se nechat si trochu té Ameriky přivést za mnou.

Jsem narozený v Česku, takže jsem ještě neměl možnost ochutnat americké "dobroty" a říkal jsem si, že na úvod by to byla super výzva. Rozdělím to do 3 dílů a dnes se budeme věnovat tekuté části té… docela slušné hromádky sladkostí. Do Česka je dováží Mr. Candy Bull, na ně mě ve své velké ochutnávce upozornil youtuber Stejk. Děkuju! Konec řečí, jdeme na to.


01. Butterscotch Beer - Máslový ležák

Začal jsem zvolna, uvařil jsem si docela dobrý oběd a při polední siestě jsem si otevřel potterovskou klasiku, kdo by neznal Máslový ležák, ano i ten si můžete normálně koupit v americkém mudlovském obchodě. nebo u Mr.Candy Bull "Máslový ležák je nealkoholický nápoj, který lze sehnat buď U nás, nebo byste museli zaleťet na koštěti až do hospody " U tří košťat" v přímo v Prasinkách. Lepší varianta snad bude u nás! :)"

A je skutečně vynikající, zrovna ho popíjím a mám radost, že jsem si jej koupil. Ale tu jedna poměrně zásadní věc, je hrozně sladký, samozřejmě jsem to čekal, ale i tak, kdo ale miluje karamel, hurá do toho, jako sladkost po obědě se mi skutečně hodil. Je bez lepku a dalších takových nežádoucích věcí, chutná dobře, ale trochu mám po něm žízeň. Můžu však dodat, že tohle, se tedy povedlo. A ano, je nealkoholický a díky své přemrštěné sladkosti není určitě na "celodenní pití."

(Pro plnou velikost stačí kliknout)

02. Monster Energy Java - Loca Moca

Monster Energy není něco, co bych tu neznaly a třeba ve "vedlejším větším" městě mají i v "menším" Albertu poměrně velký výběr, ne že bych "energiťáky" pil často to ne, ale pokud se vyskytnou ve slevě, tak si občas dám, jako fanoušek Mercedesu samozřejmě sahám právě po "Příšerózní dávce energie" (Pak poctivě vynechám to své jedno kafe a i svůj milovaný černý čaj), avšak tento jsem tu nikdy neviděl a to chodím kolem toho regálu pravidelně, proto jsem si jej přidal do košíčku také. Chtěl jsem fialový (který tady taky nevídám, miluju fialovou), ale ten prozatím na skladě došel, slibuji že ho vezmu příště.

No abych to neokecával a nějak vám tuhle docela sympaticky vypadající příšerku popsal, myslím co se týká chuti, tak na začátek se musím omluvit, že jsem si ho zapomněl vylít do sklenice, moc rád je piju brčkem přímo s plechovky a nedošlo mě, že by mohlo být zajímavé podívat se na barvu, pardon, tak snad příště. Nebo aspoň máte "záhadu" pro objevení. Jinak, Monster Java - Loca Moca kombinuje chuť kávy, která převažuje (rozumějme něco jako ledová káva v plechovce) a energy drinku, má všechny příslušné složky, je dost silný (Příšerky nejsou žádná slabá kávička nikdy) a skutečně mi hodně chutnal (Monsters tak jako tak patří mezi ty chutnější "energiťáky" ale tento mi snad jel nejvíc, ne nejsem kafař, jsem čajovej). Určitě doporučuji, jedná se o zajímavou kombinaci, kterou stojí za to ochutnat.
(Klikni pro plnou velikost)

Další varianty: Mean Bean, Kona Blend, Irish Blend

03. Coca Cola - přímo z USA


Taky vás zajímá/lo jak chutná ikonická Cola přímo z USA, zda je mezi tou co koupíme na pultech našich obchodů a touhle je nějaký rozdíl? Mě a mého kámoše jo, tak šup a byla v košíku. Colu v plechovce snad nemusím představovat, snad nějaké menší nápisy jako olympijská a americká vlajka s textem "Proud partners" jsou tam jiné, jinak vypadá jak jsme zvyklý.


A ten rozdíl? Je dobrá, i když nejsem velký fanda Coly a moc jí nepiju, rozdíl trochu vnímám, ale úplně klidně to může být opět způsobeno "jen" větší dávkou cukru nebo mojí chabou pamětí, rozdíl není nijak markantní. Nejsem zklamaný, avšak zase se nejedná o nějakou velkou bombu.

(Pro plnou velikost klidni na obrázek)

Další varianty: Vanilla, Caffeine Free, Classic

04. A&W - Soda Cream


Když jsem tohle pití lil do sklenice, abych také viděl jak vypadá připomnělo mi trochu pivo, s tou svou pěnou a barvou, až teda na ty milióny bublinek a vanilkovou vůni, je samozřejmě bez alkoholu a píšou tu i "no coffeine", za to jako by to chtěl dohnat brutální "sladkostí". Chutná mi, ale mám dojem, že se člověk z něj nenapije, ovšem můj mozek to docela nakoplo a i když bych před tím ještě klidně spal, začíná mi to jasně myslet, mozek jede na cukru, potřebuje samozřejmě i další věci, ale ten cukr je prý dost zásadní, tak asi že jo. Nicméně tímhle poměrně "obyčejným" pitím nic nezkazíte, když si jej koupíte a asi tady něco takového nenajdete, avšak do sedmého nebe mě nevyneslo. Chutná dobře to jo.

(Pro plnou velikost klikni na obázek)

Další varianty: Root Beer,

05. Dr. Pepper - Vanilla Float / LIMITED EDITION /


Posledním pitím z USA, které pro teď ochutnám je Dr. Pepper, americká klasika řekl bych. Je trochu vtipném, že se mi tak nějak omylem podařilo si tuhle kolekci sestavit se zaměřením na vanilku, záměr to nebyl a já vám můžu slíbit, že na Halloween se podíváme i jiným směrem.

Nevím proč jsem čekal vanilkovou i barvu, tento Dr. Pepper po nalití do skleničky vypadá jako Cola a vlastně tak dost podobně chutná, jen s příměsí vanilky, je tu spousta bublinek, jak mě to tu stojí na stole, když to píšu slyším docela divoce šumí, že by ještě vyhrkané po cestě? Pár dní už to mám doma, v šuplíku. Ale dobré no, taková "Vanilková cola", ne doslova, avšak hodně tomu blíží, maličko tam cítím také tu typickou chuť pro energeťáky, jenže není nijak výrazná a samozřejmě je tenhle nápoj sladký jak cecek.

Další varianty: Classic, Regular diet

BONUS:

Cover: Perfect Day

A cover:

Zajímavé články:

- Překlad skladby Goodbye .
- POZVÁNKA: Corey osobně zve na svůj koncert v ČR.
- Skladba týdne:Heart Is A Drum.
Mužete se těšit na článek výzvě: Velké chutnávání amerických sladkostí Část II.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdeněk Hledač Zdeněk Hledač | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 11:48 | Reagovat

nevidím tu nějakou souvislost s TT...

2 padesatka padesatka | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 12:05 | Reagovat

[1]: Ani já ne, a co jsem se stala výběrčí TT, tak mě tyhle články točí, člověk musí kolikrát pročítat opravdu děsný krávoviny... 8-O
Tím nemyslím tenhle článek, který má hlavu i patu, ale není na TT. To se jen kolega chtěl zviditelnit.

3 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 12:30 | Reagovat

[1]: Vidíte a já čekal s článkem až najdu to pravé TT, abych to tam mohl dát. Vždycky přidávám články na TT, které s ním souvisí. [2]: Ne nechtěl, pečlivě vybírám předepsané články, tak aby k TT seděly "Zbytečnosti, co nutně potřebujeme", jsou to zbytečnosti, které nutně potřebuju, kontakt z s "domovinou"!!! No natože jsem 5 týdnů čekal a hledal k tomu v hodné téma, že párkrát jsem ve vývěru TT i článek měl.... mě tohle plísnění dost mrzí!!!! Vždycky se snažím, by to souviselo, protože nesnáším, když se tam hází co tam co se nemá... já v tom souvislost vidím a na tom si trvám, nikdy nespamuju co tam nepatří. Hm 3 týdny práce na téhle kolekci, čekání na vhodném téma další týdny a výsledek... zase se po mě řve! Výborně.

4 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 21. srpna 2018 v 12:34 | Reagovat

[3]: Ale veď články môžeš písať aj bez toho aby boli na tému týždňa. A to, že chceš zviditeľniť ten článok, tak čakáš na vhodnú tému týždňa, ku ktorej by si ho mohol priradiť je tvoja vec. A áno, ani ja nevidím súvislosť. Mrzí ma to. Nabudúce to aspoň keď tak skús viac zakomponovať do témy. ;-)

5 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 12:38 | Reagovat

[2]: Za poctivost, kdy se poctivě snažím vymyslet článek na téma týdne a zásadně nikdy tam nedávám co tam nepatří, jsem byl odměněn, že jsem se už ne jednom u výběru ocitl, a díky tomu mě tohle dost zasáhlo, snažím se vymyslet pro ostatní něco zajímavé, originálního a aby to souviselo s TT a po tom, co jsem se objevil ve výběru, jsem se snažil ještě víc a dalo mi to motivaci....ale tohle... končím! Seru na! Kolik hodin jsem věnoval téhle minisérii je jedno, ale že zásadně nikdy nedávám do TT co tam nepatří a věnuju pečlivého výběru, aby to nebylo mimo mísu čas, který můžu věnovat důležitějším věcem to je jiná věc. Pečlivost a snaha o originalitu se tu ocenit nedokáže, tento portál je zastaralý a pokud se zde hodlá předvádět tohle.... po snaze a hodinách práce odměněn řvaním končím.

6 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 12:41 | Reagovat

[4]: Ty nevidíš souvislost v tom, že si člověk nemusí kupovat sladkosti z ciziny, ale třeba je potřebuje? "Už jsem tady několikrát zmínil, že (asi) vlivem předků (o níž ale nevím páč se v rodině nic netraduje, ale zase jsme hodně velká rodina) či snad vlivem minulých životů, fakt nevím se cítím býti doma jinde, protože se do New Yorku letos nedostanu rozhodl jsem se nechat si trochu té Ameriky přivést za mnou." to se ti nezdá jako souvislost, že člověk potřebuje kontakt domovem, maličkost, kterou člověk potřebuje? Hmmmmm?

7 padesatka padesatka | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 12:50 | Reagovat

[5]: Maličko přehnaná reakce, ne...?
Nikdo přece nerozporuje kvalitu článku, i fotky máš vlastní, ta odvedená práce je vidět. Jen máme jiný názor na souvislost s TT... ;-)
A v klidu, já jsem nedělní výběrčí, jsem mimo funkci... :-D

8 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 12:56 | Reagovat

[7]: Ne, reakce je naprosto v pořádku! Házet mě do stejného pytle s někým, kdo tma hází co tam nepatří a jen se chce ten dotyčný zviditelnit mě nikdo nebude! Tématem týdne to souvisí a to dokonce na několika úrovní. Tyhle urážky o zviditelnění si fakt nenechám líbit. Mě nevadí jiný názor, mě vadí tyhle urážky a ty fakt poslouchat nebudu. Ti co se na TT jen zviditelňují mi tak bytostně vadí, že si připadám srovnávaný s žumpou a tohle teda ne! Křivdy! Si zažiji dost doma, tedy to snášet nemusím, psaní mi má dělat radost. Když vy nevidíte souvislost tak se člověk zviditelňuje? A není to tak třeba že to jen vám nedochází? Ne.

9 Zdeněk Hledač Zdeněk Hledač | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 13:27 | Reagovat

[3]: no, ty máš články v zásobě, a pak čekáš, ke kterému TT by se hodily uveřejnit? tak proto asi není cítit, že jsou k tématu...

já myslel, že psát na Téma týdne znamená počkat si na pondělí, kdy se odtajní Téma týdne, a na něj napsat aktuální příspěvek... obráceně mi to nedává smysl, čéče… tvůj článek je super, ale vypadá jako reklama na americké nápoje a jejich dodavatele, ne jako příspěvek k TT... zlobíš se zbytečně...

10 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 13:35 | Reagovat

[9]: Ne, jen tento a jeho dva bratři jinak píšu čerstvé články, špatně jsem se vyjádřil. Obvykle píšu články čerstvé, ale tohle jsem chtěl zdržet a někam to napasovat. Jo, znamená, já taky obvykle píšu články čerstvé. :D Nedělám to obráceně.... jen jsem zdržel 1 delší rozdělený do tří... v zásobě nic nemám.

11 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 13:37 | Reagovat

[9]: Co takhle být trochu empatičtější a uvědomit si, že někde může být souvislost, kterou ti jen nevidíš... ne, neexistuje.... reklama to není a s TT to souvisí... ale připustit to nelze, to by utrpěla tvá pýcha...

12 Zdeněk Hledač Zdeněk Hledač | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 13:38 | Reagovat

[10]: aha, tak v pohodě... určitě ti tenhle článek dal hodně práce :-)

13 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 13:45 | Reagovat

[12]: dal a fakt mám na práci i jiný věci než vysedává u blogu, velký důvod je koneckonců nastíněn ve článku, který se teď dostal do výběru. Můžeš si to tam přečíst, to byl článek čerstvý a na TT se asi hodil, když se tam dostal... tento blog. už vydá jen jeden článek a pak bude zrušen... po těch problémech při editaci kvůli blogu.cz a jak se tu na mě ječí mě to fakt nestojí za to. Tomhle blogu věnuji poslední den.

14 Zdeněk Hledač Zdeněk Hledač | E-mail | Web | 21. srpna 2018 v 13:48 | Reagovat

[13]: to je v pohodě, blogařů je skoro tolik, jako lidí - jak nasráno :-D jen jestli se nebereš moc vážně... nech to uležet, ono se to samo zklidní :-)

15 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 14:02 | Reagovat

[14]: Mám jiné věci na práci, něco co k životu nepotřebuju nemusím dělat a ještě si nechat na sebe řvát. Po týdnu blog smažu, buď mezitím uložím články napsané nebo ne a v tu dobu už budu zase klidný, ale nemyslím si, že by se něco změnilo, tohle byl vrchol všeho. Tohle fakt snášet nemusím.... ale ty's byl aspoň slušný a prostě řekl svůj názor, to mi nevadí, naopak si cením, když lidi říkají svůj názor... ale komentář číslo mě totálně dodělalo... to mám za tu snahu... zviditelnit.... mimo místu...  po několika výběrech.... zviditelnit... ani počítadlo nemám... zase jen křivdy, křivdy, křivdy... tobě však děkuju za názor a chci abys věděl, že si ho vážím i když je jiný.

16 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 21. srpna 2018 v 16:28 | Reagovat

[15]: Si asi veľmi nevyrovnaný človek, keď toto berieš ako za "řvaní na sebe". Čo potom v reálnom živote? Prenes sa cez to, a ďalej píš články. Alebo nie, nám je to vlastne fuk, teraz si myslíš, že budeme mať zlé svedomie, alebo budeme plakať za tebou alebo čo tu hráš na nás? :D Budeš to iba ty ľutovať, tu si sa mohol aspoň vyrozprávať, a písať pekné články, holt tvoja vec, keď si taký slaboch a hneď zdupkáš. A ver mi, že aj my ostatní máme toho dosť na práci, nie si jediný kto má skutočný život. :-D

17 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 16:51 | Reagovat

[16]: Ne, jsem velmi vyrovnaný člověk,  v reálném životě bych to nechal být, budu psát něco mnohem užitečnějšího než takové články, píšu pořád něco. Myslím, že nemáš důvod mít špatné svědomí a pokud máš, je mi to jedno. Nic na vás nehraju. Myslím, že tady nikomu nebudu chybět a je naprosto jedno jestli budu pokračovat či ne. Litovat proč? Je to jen blog.... dá se psát jinde nebo taky ne, já jsem slaboch? Nevíš co jsem si v životě zažil, tak nesuď. Podle mě i když jsem zažil co jsem zažil nevedu si nijak špatně. Ale to věc názoru. Jako slaboch si nepřipadám. Nemyslím že byste  vy ostatní neměli skutečný život :D Je to jen blog, nevím čemu bych měl litovat... nechápu... 8-O  :-D Pokud se rozhodnu někdy tady mít blog, prostě ho založím znova, že by? :D  8-O  :D Skutečný život spočívá jinde :D

18 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 21. srpna 2018 v 16:58 | Reagovat

[17]: Teraz si konečne reagoval bez hnevu, bez ublíženia, ako normálny jedinec, ktorý znesie konštruktívnu kritiku.

19 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 17:16 | Reagovat

[18]: A pointa? Jo, to jsem udělal, ale je mi to k ničemu, tak co.

20 Meduňka Meduňka | Web | 21. srpna 2018 v 18:27 | Reagovat

Tak jo, jako úterní výběrčí se vyjádřím, ač se mi ani moc nechce.
Na rozdíl od kolegyň mi nepřijde mimo téma, jak jsem to pochopila já, tak sladká pitíčka jsou fakt zbytečná, ale ty tu chuť milované Ameriky potřebuješ cítit, fajn...
Do výběru bych článek nezařadila, protože je přece jen takový reklamní.
Co mě udivuje a docela i mrzí je ta nepřiměřená reakce na kritiku. Jaké urážky, řvaní, plísnění?
Fakticky chceš rušit blog? Zase? Si uvědom, že ode mně ty výběry nebyly nějaká laskavost, nepíšeš špatně.

21 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 18:56 | Reagovat

[20]: Děkuju, že mé záměry chápeš aspoň ty. Argument pro nezařazení chápu a myslím, že bych se vůči jinému zachoval stejně. A i tohle je pro mě pozitivní motivace, budu o tom přemýšlet a budu TT zpracovávat třeba jinak. Zamyslel jsem se nad sebou a myslím, že reakce byla trochu přehnaná, ale precijen, trvám si na svém, Padesátka mě urazila a její útok byl zbytečný a taky ani nesměřoval přímo na mě, ne že by řekla názor přímo mě, ale ignorovala mou "přítomnost"... a že mě to po trablech co jsem si zkusil rozohnilo... no jo, poslední dobou nemám lehké časy a nervy mám jak na horské dráze a asi už nedávám zbytečné rytí a zbytečné útoky tak dobře jak bych měl a sebeměnší křivda se mě dotýká ale žiju v nich 30 let asi jsem z nich unavený. Budu pro příště smířlivější a pokusím se věci si tak nebrat, ale už to asi nesvedu. Jsem toleratní člověk, sebeměnší kopanec mě bolí pač mě bolí srdce a tohle chce čas.
Vím, že to nebyla laskavost a proto si těch výběrů velice vážím a považuje za čest. Ale... umím psát i lépe..
Blog nezruším... protože asi vlastně nechci (tím zase si mi něco pomohla uvědomit a to děkuju) i uveřejním ostatní 2 díly ochutnávání... i se pokusím na příští téma napsat lepší článek... ale... nemůžu zaručit, že další "kopance" dokážu přejít. že do mě kope rodina, dobře, ale na netu na nečem co má být můj koníček... to mám taky snášet? Kéž by lidé ke mě promlouvali jako ty... snadněji by se mi ta kritika brala a lépe by se mi nad ní zamýšlelo, bez zbytečného vztekání... prosím tě šťouchni do mě zase když začnu blbnout... děkuju.

22 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 21. srpna 2018 v 19:55 | Reagovat

[21]: No hurá...správne rozhodnutie. ;-) To musela prísť Meduňka. :-D A myslím, že padesátka to tak určite nemyslela, ani ju nenapadlo, že ako to vypáli, ako ťa to zasiahne. A myslím, že ja som ti tiež napísala "kritiku" dosť mierumilovným spôsobom. Ostatné bol už len dopad tvojej neprimeranej reakcie, a viem byť aj horšia. :-D No každopádne, určite nikto nechceme do teba kopať, ani do tvojich článkov. A je mi ľúto, že do teba kope rodina.

23 Meduňka Meduňka | Web | 21. srpna 2018 v 20:05 | Reagovat

Tak jo :-)
Nebudu ti radit, co a jak máš dělat, je to na tobě. Ale! Krom toho, že já článek k TT uznala, souhlasím s Padesátkou. A opravdu útok nevidím.
A to o zviditelnění - no o co jiného u psaní na TT jde? ;-)
Hele, znáš přísloví "Dvakrát měř, jednou řež" ? Tak přece jednu radu mám - zkus se tím v komentech řídit :-D

24 thebedlam thebedlam | 21. srpna 2018 v 20:16 | Reagovat

[22]: Nebuď si tím jak jistá.

[23]: Budu, je to rada na zlato. :-D  ;-)
Jen nesmím zapomenout, že Padesátka vybírá v neděli, nechci jí dívat záminku sem chodit a něco komentovat, nechce se mi být svině a zablokovat jí komentáře a myslím, že příště komentář "mimo službu" zvládnu dle tvé rady. A akorát nejsem zvědavý na její komentář na mém blogu, o mě, který říká slova třetí straně jako bych tu nebyl, když zase neuvidí souvislost nebo něco nepochopí. Možná kdyby mluvila přímo ke mě snášelo by se mi to lépe ale tohle vyznívá jak šuškání za zády nebo ignorování něčí přítomnosti. Pokud mi něco chce říct ať jedná se mnou pokud má ke mě výhrady ať to řekne mě... pokud uznám že to urážka nebyla, tak na tomhle si trvat musím, nebylo to od ní slušné. V jejím věku bych čekal, že se takhle nikdo chovat nebude a že mravy zná.

25 Surly Surly | E-mail | Web | 23. srpna 2018 v 19:59 | Reagovat

Až sem cítim tiahu tých kalórii, no pri maslovom ležiaku by som si dala povedať. :-)  Inak škoda brať tak citlivo anonymné komentáre. Jedna vec je poučiť sa ak sú poučné a druhá je brať to ako osobnú urážku. Veľa šťastia.

26 thebedlam thebedlam | 23. srpna 2018 v 20:10 | Reagovat

[25]: byl opravdu moc dobrý a zmátl kamarády :-D "hej, ty přece nepiješ alkohol." lol. Ke komentářích, no jsem v presu, máma nesmyslně ryje a je nesmyslně naštvaná (článek Jako z televize) a tak prostě to přišlo v nevhodnou dobu, příště snad budu reagovat lépe. Uvidíme.

27 Surly Surly | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 22:48 | Reagovat

[26]: To ma mrzí. Hej no, niekedy človek nemá svoj deň. No pre vlastné dobro by bolo asi fakt lepšie ísť si len svoje a nehádať sa. Tak ale čo ja o tom viem. :D

28 thebedlam thebedlam | 28. srpna 2018 v 17:41 | Reagovat

[27]: Oh já pořád zapomínám, že v tomto státě je nadmíru divný, když se někdo ozve pokud kopanec bolí, to můžou jen fotbalisti. :-D  :D

29 Surly Surly | E-mail | Web | 28. srpna 2018 v 18:28 | Reagovat

[28]: Oh, určite, máš sto percentnú pravdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama