Top 5 - Věcí o Česku, které údajně cizince překvapí

31. července 2018 v 14:52 |  Mých Top 5
DRUHÁ ČÁST: Prvního článku, tentokrát stejné téma z trochu jiného pohledu.

Každý z nás dal srdce někomu nebo něčemu jinému, třeba manželce, nějaké své vášni nebo své zemi, tak se pojďme podívat na Top 5 věcí o Česku, které ÚDAJNĚ mohou cizince překvapit.


5. Houbaření


Česká… já nechci říct "nadutost" nebo "namyšlenost" protože to to asi není, si myslela (někdo v tom úspěšně pokračuje), že houbaření je čistě doménou Čechů, jenže není to tak úplně pravda, samozřejmě, že sbírání hub patří mezi pro Čechy velmi typické záležitosti, ale návštěvníky z okolních zemí nejspíš vůbec nepřekvapí, mimo anglo-sasské země je totiž tahle činnost dost rozšířená. No, takový Brit či Američan se nad tím možná pozastaví, ale uvádím to zde, jelikož jsem se setkal s názorem, že pouze Češi houbaří a právě to lze zařadit mezi mýty.

4. Nošení ledvinky


No a Češi podle poměrně častého názoru pravděpodobně také vymysleli nošení tak zvaných ledvinek, myslím nošení obecně, podle všeho někdo dokonce zastává názor, že snad je Češi i mysleli, o tom nic nevím, ale skrze vyprávění "očitých" svědků nosí ledvinky i jiné národy, některé na krku jako brašnu, což se tady nevídá, některé přes rameno jako kabelku avšak nosí je! V čem asi ale Češi excelují je způsob nošení ledvinek ne na boku (na ledvině) jako každý jiný, ale vepředu na rozkroku… jo to asi Češi vymysli… a jo mračím se, jelikož extra u pánů mi připadá nepřístojné, pokud budu slušný.

3. Ponožky v snadálech


Další záležitost, tentokrát "nošení ponožek v sandálech", sranda ale je že tím často opovrhují Češi, sebemrskačsky nad svými krajany ohrnují nos, fakt je ale takový, že… sám jsem viděl na vlastní oči Dána, co s manželkou dojel za mými rodiči, nějaké Holanďany co přijeli do města a někdo mi vyprávěl o Japoncích… že takhle sandály nosí i další národy, nejen Češi… a bůhví kde to začalo. Taky to nemám rád ale vlastně také nosím v létě ponožky, jenže v plátěných prodyšných teniskách, keckách, chce-li, do těch podle mě ponožky patří a bosky si do nich netroufám.

2. Pivní břuch


Ale vrcholem všeho toho nabubřelého falešného patriotismu u Čechů, kombinovaném tendencí stěžovat si na cokoliv a cokoliv hanět mi připadá názor, že pivní pupek mají jen Češi a je to prostě hrůza a pro zahraniční hosty ostuda. Musel jsem se smát, co ty německé pivní slavnosti…. Jen Češi pijí pivo… ?? Já jen doufám, že toto patří mezi ty vzácnější myšlenky, názory… jaká ostuda? To není jen tady, nemůže být, co v okolních zemích? Rozčarovaně jsem se plácl do čela… ježiš to zas je….

1. Trdelník patří Čechům


Turisté unesení z trdelníků nejsou jen "údajně", nedivím se jim, takový Asiat, Afričan, Američan nebo návštěvník z malého města či vesnice muže být z nich ku vytržení, miluji je taky, voňavé chimney cakes (Komínový dort) se "rolují" na trdlech starou technikou, rozplývají se na na jazyku a v létě bývají naplňované zmrzlinou… problém je, že kupa Čechů vlastně ani neví, že Češi tuhle dobrotu jen převzali, nepatří tedy jen Čechům a myslím, pokud se dobře pamatuji, že jsou maďarské nebo tam někde odtud, proto z nich cizinci být až tak překvapení nemusí, protože jednoduše je třeba doma mají také, přebralo je totiž více národů a dá se říct, že vyzdvihovaný trdelník není až tak českou raritou, která by cizince zarazila, překvapila… to spíše fakt, že se Češi začali bouřit proti reklamě na ně, kdy jeden na fotce u stánku v ruce držela malá Černoška, co na tom, že narozená v Česku… to spustila jedna politička a ne každý s ní souhlasil, vlastně takových v komentářích pod článkem bylo hodně.


Tak to by bylo, doufám, že se vám článek aspoň trochu zamlouval, máte-li svou vlastní představu o tom, na které téma bych měl udělat TOP 5, budu rád, když mi to zdělíte do komentářů. Nezapomeňte se tu také dole dívat na tipy a odkazy, třeba vás tam něco zaujme dál.

Zajímavé články:

- Překlad skladby Goodbye .
- Krátký film na yb, který jsem rád viděl.
- Skladba týdne: Hands .
- Rozhovor v rádiu, který jsem si moc užil.
Mužete se těšit na článek výzvě: Velké chutnávání amerických sladkostí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 31. července 2018 v 17:07 | Reagovat

Měla jsem za to, že Češi trdelník převzali od Slováků(?) - ostatně, můžu z vlastní zkušenosti říct, že ti ho mají světový :).

2 thebedlam thebedlam | 31. července 2018 v 17:14 | Reagovat

[1]: Myslím, že to právě je území, které bylo maďarské a zrovna teď patří ke Slovensku nebo je to sporné či tak něco, takže vlastně asi jo. Kdybych si tak vzpomněl jak se to území jmenuje.... :-(  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama