Červenec 2018

Top 5 českých mýtů o angličtině

Včera v 12:52 Mých Top 5
Vítejte u nové rubriky, s názvem Top 5, budeme si zde povídat o různých zajímavostech, ale i mých mých pětimístných žebříčcích. Začneme zvolna, chybami v angličtině, které se učí nebo se učily na českých školách a Češi jim uvěřili. Neplatí to samozřejmě pro každou školu a každého Čecha, ale poměrně často jsem se s nimi setkal. Učit se tak zvaný sekundární čili druhý jazyk většinou nemusíme, ale můžeme, existuje mnoho přístupů jak na to, avšak mají něco společné, dotyčný se vždycky snaží, aby se nic nenaučil špatně a postupem času daný jazyk uměl co nejlépe, proto si teď ukážeme Top 5 českých mýtů o angličtině.

Sebevražda

11. července 2018 v 13:26 Tema Týdne

Když se opravdu ale opravdu nedaří, někdy příběh v takových případech skončí tím nejhorším scénářem. Je hrozně jednoduché soudit a vykřikovat, že jde o zbabělce nebo sobce, pravda ale je, že většina, co vypouštějí z úst takové věty si neuvědomují, že nemají ani páru, co dotyčný musí všechno vytrpět, protože nejsou v jeho kůži. Nejlepší je tvrzení "Všechno má řešení, tak ty lidi nechápu." Vy to řešení vidíte, oni třeba ne. Podle mého názoru je sebevražda následkem pokažení se něčeho, následkem sledu událostí, ze kterých onen člověk nevěděl jak se dostat ven.

Tento článek nemá za účel omlouvat sebevraždu, jen se nad ní zamýšlí, než se blog resetoval psal jsem vám tady o muži, který se zabil, jelikož mu jeho matka sama řekla, že je pro ní mrtvý, jelikož se jí přiznal k homosexualitě, tenhle příběh, skutečný, reálný a bolestný mě vrátil do stavu, kdy prostě opět nad tímhle tématem prostě musím přemýšlet. Nejdřív se chci na tu záležitost podívat, skrze svojí empatii, z role toho kdo se jde třeba oběsit, pak roli přehodit na pohled lidí okolo něj. Nevím přesně proč tenhle článek píšu, asi proto, že mi vlastně takové dumání hodně pomohla se vnitřně s něčím vyrovnat.

Na přání: Překlad skladby

5. července 2018 v 15:06

Potřebuješ-li přeložit nějaký text skladby můžeš mi jej zaslat skrze formulář 'Zpráva autorovi' nebo přímo na e-mail a já se na něj v rámci mých časových možností podívám.