5 důvodů proč musí tento blog skončit

3. června 2018 v 16:29 |  Téma týdne

Něco končí, něco jiného začíná, tak to prostě funguje, ale stejně nechci odejít beze slova, i když to asi dělám spíš pro sebe. Nejprve chci říct, že chápu jak těžké je rozjet úspěšný blog a tohle není vzdávání nebo nějaká manýra z deprese, jen se prostě sešlo několik záležitostí, které vyústí ke zrušení blogu, následuje přehled těch pěti hlavních:

1. Jsem unavený českým internetem


Český národní sport, kterému věnuje energii řada Čechů je stěžování a strkání politiky i tam, kde se o ní vůbec nehovořilo a článek se jí netýká. Vím jistě, že za tento bod mě budete plísnit, ale já jsem prostě přemíry toho už unavený a tak prostě se chci orientovat jinam. Myslím si, že tohle totiž patří mezi hlavní vlivy, proč mě ani nebaví psát články pro blog, pak z toho vychází kvalita jaká z toho vychází, já psát umím dobře, ale pokud si ráno po otevření očí "Achjo, musím napsat článek" je něco špatně, aby se odvedla kvalitní práce musí psaní bavit. Jenže… jde o únavu českým internetem? Není to náhodou o přístupu lidí v ČR obecně? Stojím si na zastávce a stále mladší vedou pouze debaty typu "A co máte vy za problém?" (Po výčtu nemocí a seznamu toho, co lékaři zanedbávají a co kde paní bolí, kde jí píchá), otázka je položena tónem jako by hovořily o rohlících, dámy se trumfují, která je víc nemocná a větší chudák, bohužel velmi často neslyším nic jiného i když potkávám poměrně dost lidu. Když se neaktualizují seznamy bolestí, nenadává se společně na doktory, tak se řeší politika, tón konverzace se nemění. Nepotřebuji prostě tohle 'vidět' doma / na netu? Nebo co se děje? Že o blog není zájem? Ten si musí zájem teprve získat. S tím jsem smířený. Nic není zadarmo.

2. Technické problémy blogu.cz a jeho zastavený vývoj


Hlavní rozhodnutí padlo včera, aspoň z pohledu 'čísla 2', když jsem potřeboval uložit článek a uložila se jen půlka přidaných úprav, ale všichni víme, že s technickými problémy se tento portál potýká dlouho a jsou různorodé, kdo je tu déle, tak to dosvědčí. A potom, blog.cz nedrží krok s jinými blogovacími systémy a nemá žádné nové funkce, něco zkušenější mohou nahradit tím, že si to odpracují ručním vzkládáním… pokud ovšem ten kód blog.cz přijme. Je moc fajn, že portál umožňuje fungovat jako blogeři i dříve narozeným nebo naopak později narozeným svojí jednoduchostí, ale už značně zaspal dobu. A pokud spousta kódů ani nejde vložit, protože nejsou podporované a portál se nerozvíjí a drhne provoz (Je problém i vyměnit téma TT v čas na hlavní stránce a kde jsou slibované aktivity ze strany správkyně?), přestává dostačovat. Mnoho blogerů naopak chce držet krok s jinými. Jsem ten případ. Vždyť tu není ani možnost štítků… a moc bych ocenil další drobnosti, nejsem nějak extra náročný, ale…. Co třeba plynulý provoz blogu s možností více externích doplňků? Maličko. Jen třeba ty štítky. Nebo aspoň pár funkčních pluginů třetí strany…. Jen třeba… 2? Myslím, že vlastníci se na nějaký blog.cz vykašlali. Proč ho ale mazat, když z něj jsou peníze? Tohle nejde, tohle nemůžu, tohle se nezobrazí, ví vůbec programátoři, že existuje něco jiného než youtube a facebook? Čím jsem zkušenější, cítím jak mi tento portál svazuje ruce.

3. Englishman in New York

Ale ne vše lze hodit na blog.cz a to, že je již za zenitem a existuje pramálo důvodů proč by pokročilejší měli mít na něm svůj blog, musím 'chybu' hledat i na 'svém vysílači'. Už jsem to nastínil, necítím se mezi Čechy jako doma, ale spíše jako bílá vrána nebo černá ovce mezi standardní zvířenou. (To ale neznamená, že nemám Čechy rád, řada z nich zůstane v mém srdci a vždy pro mě budou důležití a vždy budu mít rád českou přírodu, jen se tu prostě necítím jako doma). Vždycky si připadám jiný, odlišný, nepatřičný a jako cizinec (ta odlišnost může způsobovat, že společnou řeč s někým nenacházím tak lehko). Setkal jsem se dokonce s posměšky a výsměchem, protože tím jak všude Češi cpou politiku můj postoj lidi brali jako politický….

Což není pravda. Srdci nelze poručit, ať to jsou geny nebo minulé životy nebo cokoliv jsem a nehodlám si na nic hrát, je to ubíjející, stejně jako je únavné cítit se neustále odděleně a jako naprostý cizinec, "Kdo neskáče není Čech, hop hop." ah ten český falešný patriotismus. Druhá rovina té věci se skví v šikaně… ano, kdo nefandí národnímu týmu, ale někomu jinému, tak… je potřeba valit oči, koulet bulvami, zvedat obočí, skoro si trhat vlasy a hlavně… ječet, dotčeně dotyčným opovrhovat a začít z různými druhy šikany. "Vždyť ses tu narodil a žiješ tu." a co jako? Tohle naprosto nic neznamená. Na druhou stranu, když konečně umlknou a zvyknou si, že váš favorit je odlišný… kdo by měl chuť jásat a skandovat jak trdlo sám, sám v mnohohlavém davu… jedno z kouzel těchto národních záležitostí je samozřejmě tom kolektivním "nadšení." Hokej mi to otrávilo tak dokonale, že už jej nesleduji, puk stejně nevidím. Jsem "zasraný Amík", jenže moje volba to nebylo. Nepatřím mezi rebelanty, co za každou cenu potřebují vyčuhovat. Nejsem mezi svými a věřte mi, že jsem se dříve za to i styděl a předstíral, hrál role atd. S těmito pocity se těžko píše nějaký článek, když máte dojem, že leč hovoříte stejným jazykem, nikdo vám nerozumí…. Společnost se liší od společnosti, třeba i humorem, hodnotami, zájmy a atmosférou… to by sneslo samostatný článek. Těžko se to všechno popisuje, nic si nedělejte z toho, pokud vám to nedává smysl…. Kdo nezažil, asi to nepochopí, to nevadí. Jen prostě můj blog není pro Čechy přínosem, je nudný.

4. Jiný projekt


Na druhou stranu žiji v Česku a angličtinu musím hodně trénovat, aby se dostala aspoň na tuhle (nevalnou) úroveň mojí češtiny. Jako český bloger jsem jistě neužitečný a nemám co nabídnout, ale pokud přístup otočím, zabiji dvě mouchy jednou ranou. Co tahle blog v angličtině? Popisování života v ČR jiné části světa? Trochu učit cizince češtinu skrze videa? Psát o typických záležitostech pro Česko a pak také o cestě domů…. A trénovat u toho angličtinu? Být užitečný oběma stranám. Tím ale padá blog zde, protože už takhle mám toho rozpracováno hodně.

5. Široký rozhled


Bylo mi naznačeno, že můj rozhled není široký, jenže tady se také čtenář plete, můj záběr přesahuje to co se tady na blogu převedlo a s čím jsem nebyl spokojený. Nejsem puberťák, ani senior a potřebuji se rozvíjet, pokročit dál. Nejenže hledám kontakt se "svými" lidmi (a zbytkem světa), ale také lidi jako já, třeba stejně osamělé a toužící po domově. Rovněž bych rád rozvíjel své dovednosti, stával se lepším člověkem, který umí více i z oblasti techniky a blogování. Dědeček na důchodě, blog.cz, může nabídnout co? Bez urážky. Nemyslím to zle. A děkuji za chvíle strávené zde. Ale… je čas jít dál. Není mi patnáct, je mi 32 a chci být vyspělejší, dospělejší a užitečný,ne tu plácat do větru, jen aby se neřeklo. Pro český blog nemám žádnou motivaci a tak je prostě nekvalitní.

blog bude zrušen během několika následujících dní, nepočítám, že by mě někdo chtěl sledovat na bloggeru, česky tam psát nebudu. Díky za pochopení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. června 2018 v 19:19 | Reagovat

Jsem starucha, vděčná za možnost vyjadřovat se skromně na Blog.cz. Nevidím jeho konec tak jako ty, mnohem mladší a asi "víc trendy" než já. Není na něm všechno ideální - kde je? Na "blogger"? Nedám tě do Výběru TT, ale přeji ti úspěšnou cestu kdekoliv jinde. Jsme v čase mnoha možností - a já nemám ráda engličtinu... Jak koukám, asi jsi toho zde zase tak moc nepředvedl, ale můžu se mýlit. Přeji více štěstí mimo Blog.cz :-)

2 thebedlam thebedlam | 3. června 2018 v 19:45 | Reagovat

[1]: nevím co je neskromného na blogování jinde. Konec blogu.cz nehrozí, jak píšu nikdo ho nesmaže, mají z něj peníze, kde čteš že vidím jeho konec, když píšu, že ho nikdo mazat nebude? Nemyslím si, že jsem trendy. Nikde není všechno ideální, ale je úleva a větší zábava pracovat s blogovacím systémem bez technických potíží, které se ani nikdo ani nenamáhá ve většině případech řešit. Tohle není kvalitní článek pro "výběr" (kde se neustále opakují ta samá jména, což se před výměnou týmu vybírajících hodně kritozovalo a ne že by nebylo z čeho vybírat.) Ne, na tomto blogu jsem toho moc nepředvedl, tuhle pozmku jsem nepochopil, myslím, že byla zbytečná, protož to stojí i v článku, tak proč jí psát? Pocit nadřazenosti vybírajícího do TT? Každopádně i jinde lze blogovat "skromně". Já toho zase tak moc nehci. Stačilo by mi v podstatě, kdybych uložil článek a uložilo se všechno, nebo pokud aktualizuji slovo v článku, aby se změna naprojevila až za pár hodin... pokud to znamená, že nebloguji skromně a jsem trendy nebo tak, tak ať. Hlavním důvodem odchodu (proč z tvého komentáře mám pocit, že's článek nečetla?) je nový projekt v angličtině. (Nechápu proč jí nemáš ráda, každý jazyk má něco do sebe a jaký to je asi pocit, když čteš "já nemám tvůj jazyk ráda", to mrzí) Ruku na srdce, z jakéhodůvodu by takový projekt měl být právě na blogu.cz? Začínat s něčím tady, když už nic tak blogger funguje bez technických výpadků a tím si ušetřit čas, nervy i starosti? Hm? Proč na blogu.cz mít v angličtině články, kdo by to četl? Vždyť největším plusem blogu.cz je kumita. Zamysli se. Pokud je správně fungující blogující blogovací systém a anglické prostředí neskromnost, tak jsem asi velký snob, ale to je pro mě to hlavní, plus "štítky" a možnost vkládání kódů třeba z hudebních platforem. A co takhle přímé sdílení ze stránek, což ihned umožní začít psát článek. Blog je přehledný i pro mobily, tohle blog.cz neumí. To není pohodlnost, ani neskromnost.

3 Kitty Kitty | Web | 3. června 2018 v 20:01 | Reagovat

Tvůj názor ti neberu a naopak jsem článek velmi pozorně četla, protože v mnohém odráží i moji nespokojenost s technickými nedostatky, někdy i s lidskými výkony týmu Blog.cz. Vidím, že zběhlý jsi, budeš úspěšný i jinde. Moje "engličtina" je můj protest proti globalizaci a nadřazování AJ nad češtinou na ano - česky psaném blogu. Jistě jsou zde i cizojazyčné články, proti jiným jazykům nemám nic, to je jen můj problém. Taky očekávám, že nedostatků nebude přibývat - taky jsem už jednou kvůli tomu odcházela, ale "kumita" je zde pro mě kvalitou nad jiné. Bloguj dál jinde, budiž ti přáno, jen už tvé články v AJ nebudu číst. Přeji lepší příští :-)

4 thebedlam thebedlam | 3. června 2018 v 20:51 | Reagovat

[3]: Budou přibívat až nakonec blog.cz klekne :-D prostě za pár let doslouží, ale na to je ještě čas. Články číst nebudeš, taky proto, že tu nebude adresa a tento blog bude smazán. Je naprosto jedno, zda budou česky anglicky, nemyslím, že by ses k nim dostala. Jinak výběr TT je docela nuda, když se v něm pořád objevují ti samí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama