Ukradený instagram

20. května 2018 v 11:36 |  Téma týdne

Jsem totálně znechucený. Už jsem nechtěl psát post na tento blog, ale tohle prostě musí do světa. Ano správně, ukradli mi instagram, hned jak jsem dostal email o změně hesla, už jsem s tím nic nenadělal. Hacker změnil heslo, uživatelské jméno i účet odstřihl od emailu a telefonního čísla. Konec. Účet nedobytný a pokud si myslíte, že prostě hacknutí nahlásíte a byť to dá práci spolu s podporou jej vrátíte zpět, vyvedu vás z omylu.

Taky bych dodal, že si na hesla dbám, neflinkám je. K té podpoře. Podotýkám, že pokud hacker změnil uživatelské jméno a zrušil propojení s vaším emailem resetovat heslo jak radí zpráva o přístupu, nelze a na centrále podpory se nic nedozvíte.

Odstaveček, "Myslím si, že můj účet byl napaden" si nádherně odkazuje na přihlášení z mobilního přístroje, kde pak vyberete jednu za tří možností jak vám mohou pomoci se ke svému účtu dostat a vy si bláhově myslíte, že snad smskou by přístup mohl být obnoven, nemohl, k vašemu číslu není přiřazen již žádný účet.Tady odkaz na onu část Centrály podpory.


Na stránce podpory nenajdete žádný jiné informace a ani e-mail kam napsat, v podstatě nelze napadený účet nahlásit, chybí patřičný formulář a vypsané rady "Požádejte o pomoc s přihlášením" nefunguji. Začíná celonoční googlení, najdete však jen starší zprávy, vyzývající k napsání na podporu. Vypadá to nadějně, když to čtete, nikdo ale k větě "napsal jsem na podporu" nepřidal žádný kontakt, prý ale po delší komunikaci opíšete na papír kód, který vám zašlou, s tím se vyfotíte, program porovná váš obličej s profilovkou a nejspíše dostanete účet zpět.

Neradujte se, kontakt na podporu instagramu nelze vy
googlit a do zpráv na jejich oficiálních sociálních sítích jim nenapíšete, tuto možnost zrušili.


Napsat soukromou zprávu není možné!


Twittnout uživateli samozřejmě nezabírá, kde kdo to zkoušel a bez výsledku.


Napsal jsem aspoň člence týmu oficiální stránky na facebooku a slušně požádal o pomoc, nenapsala, i když jsem psal ve správném časovém pásmu, my měli hlubokou noc. Pořád jsem se snažil dopídit se podporu kontaktovat, poměrně aktuální dotaz na fóru bych mohl podepsat, dotyčná se nedočkala odpovědi, ostatně jako u každého českého fóra a v zahraničí byly popisovány marné pokusy se s Instagramem jakkoliv spojit, někdo si dokonce několik dní psal s botem, čili s programem. Dal jsem všem vědět, že mi hacker odcizil instagram. Prosil jsem na facebooku o pomoc, nikdo nic nevěděl.

České rady na fórech? "Napiš na podporu." (chybí kontakt, takže rada opravdu nad zlato) "Haha, bylo slabé heslo." (Nebylo a i kdyby, tohle nikomu nepomůže) "Vyčisti si OS os malwaru." (Hezká rada pro android ale nepoužitelná.) "Napsala jsem jim, poslali mi něco jsem napsala a vyfotila se s tím." (Komu? Asi instagramu. Kam? Chybí kontakt. Co poslali? Napsala kam a vyfotila se?" "No mám stejný problém." "Pomoc já to mám taky!" Výborně.


Shrnutí, nelze se dopátrat kontaktu na podporu instagramu, nepočítejte s tím, že na oficiální stránce najdete záložku kontakty a tam na vás vybafne adresa. Ze stránky podpory se dozvíte, že musíte postupovat podle pokynů na obrazovce, ale nelze napadený účet vlastně nahlásit. Instagram neřeší situaci, kdy nemůžete použít ani obnovení přístupu skrze sms. Kontaktní formulář neexistuje, ani kontaktní email, na oficiálních profilech nelze napsat SZ, telefonní číslo pro zákazníky instagram nemá a mimochodem nenašel jsem ani email pro informace. Podle dostupných článků z blogů, prostě instagram nedbá. Sice se po sérii napadení chytil za nos a spustil dvojfázovou ochranu, ale ne každý o ní věděl a heslo jsme měl silné. Instagram na zákazníky kašle.

Mám tedy instagram nový, fotky mi sice šli i na facebook, ale ze 130 sledovatelů mi po této noci zbylo 8, dva moji přátelé, kteří jsou mě nejvíc, mě označovali na fotkách, a tak… vůbec nemusím působit věrohodně, když vlastní přátele prosím aby mi mě sledovali znova….

Hacker změnil uživatelské jméno, jméno nechal i fotky… co nyní bude dál? Za tento rok se kolem mě a mě osobně děje tolik zlých věcí, že začínám chápat sebevrahy, jsem chlap ale chce se mi fakt brečet, nic se nedaří, 2 smrti rodině, 2 smrti u přátel…. Tolik zla. Nemůže aspoň jeden týden být bez problémů? Já už to nezvládám.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 20. května 2018 v 12:06 | Reagovat

Další důvod k tomu sociální sítě prostě nepoužívat. Je mi tě líto. Zkus věřit, že žádná bouřka věčně netrvá a období špatných zpráv přejde.

2 thebedlam thebedlam | 20. května 2018 v 12:12 | Reagovat

[1]: No pokud ti ti nejdražší žijí za oceánem tak soc sítě asi používat musíš. Ale jinak... přesně tak, jinak souhlasím. A děkuji, ale už nevěřím.

3 Atunai Atunai | Web | 20. května 2018 v 12:55 | Reagovat

Snad už teď všechno bude jen lepší. Sociální sítě jsou takové nekontrolovatelné zlo. Kdyby se to celé zrušilo, možná by nám všem bylo lépe.

4 thebedlam thebedlam | 20. května 2018 v 12:58 | Reagovat

[3]: No já bych stratil 99% kontaktu se dvě lidma, které pro mě moc znamenají, jen kvůli kontaktu z domovem ty sítě mám, jinak bych neměl. Lepší to nebude, ale díky.

5 lissy-paolohn lissy-paolohn | E-mail | Web | 20. května 2018 v 16:25 | Reagovat

Čím víc dospíváme  rosteme, tím víc si uvědomujeme, co se kolem nás děje. Různé životní situace apotkávají nás i naše přátele. Jednu dobu jsem také měla pocit, že kolem mě lidé umírají. Naštěstí ne v rodině, ale ten pocit stejně nebyl hezký...

6 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 20. května 2018 v 17:59 | Reagovat

Možná to tak mělo být (nemyslím to zle). Zkus navštívit na chvíli les a pozoruj, co to s tebou udělá...

Někdy se člověk musí dostat do takového bodu utrpení, aby mohl zakusit přesný opak (znám to z vlastní zkušenosti). Pršet věčně nemůže.

Držím ti palce!

7 thebedlam thebedlam | 20. května 2018 v 18:26 | Reagovat

[6]: :-D Výborně, nastíním ti co se právě stálo. Vrátil jsem se ze zahrady, kus kvalitní přírody, seděl jsem u jezírka a pozoroval kosáky a taky velkého skokana, dělávám to často. Mohl bych napsat knihu o tom jak vlídný vliv na mě má les. Přijdu sem a tys mě poslala do lesa :D Nevysedávám pořád u PC a v přírodě trávím spoustu času. mOhl bych ti vyprávět o svých meditacích mezi stromy o józe v zimní zahradě a o naší kosí rodině. Sekla ses a to jakože dost. Vím přesně co se mnou pozorování lesa udělá. Možná by bylo super nesoudit, kdžy neznám, že? Palce si raději cumlej rozkoší jak krásně chytře si přinesla dříví do lesa. Příště se snad rozmyslíš vyjadřovat se k něčemu o čem nic nevíš. Ale rád ti vyhovím, můžu milionkrát pozorovat přírodu a nepřestane mě to bavit. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama