Květen 2018

Strach je největší prevít

29. května 2018 v 18:51 Zápisky
To máte tak, když vám do hlavy od mala valí jaký jste mentál, že nikdy nedokážete samostatně bydlet, že se nikdy nedokážete o sebe postarat, nevedou vás k samostatnosti a všechno za vás rozhodují, pak spadnete z hnízda jako to mládě valíte kukadla jak to vlastně na tom světě chodí. Pomaličku, když víte, že matka pomůže jen tam, kde se to do reality hodí jen jí, se stavíte na vlastní nohy, ale není to žádná legrace. Pokud vás rodiče vlastně nic nenaučili a ještě shazovali vaše sebevědomí, neumíte dost věcí, které jsou vaše vrstevníky běžné, přičtěte si k tomu špatný zrak…

Dopis na rozloučenou

26. května 2018 v 17:05 Téma týdne
Zase svět internetu obkroužil další dopis na rozloučenou, další transsexuál spáchal sebevraždu, slečna zanechala vzkaz ve formě psaní na svém facebookovém profilu, potřebovala vyřknout své důvody, omluvy, nechtěla odejít bez jediného slova, čímž by se stala jen číslem ve statistice, tak to uvedla.

Je vlastně jedno 'proč' zhasl další mladý život, to samo o sobě by nemělo nechávat lidi chladné, věřte mi nebo ne, ale stále se najdou tací jenž nad tím jen mávnou rukou, třeba proto, že si myslí, že transsexuálové jsou prostě nemocní.

AmE vs. BrE - praktický přehled

26. května 2018 v 16:54 Angličtina
Dnes se podíváme na nejpoužívanější rozdíly mezi americkou a britskou angličtinou, neboť se tento přehled může hodit z praktických důvodů. V Česku se běžně učí angličtina britská (BrE), ale dosah té americké (AmE) není o nic menší a protože právě s ní se setkáte třeba v Coreyho textech, rozhodli jsme se se sestavit tento přehled.

Ukradený instagram

20. května 2018 v 11:36 Téma týdne

Jsem totálně znechucený. Už jsem nechtěl psát post na tento blog, ale tohle prostě musí do světa. Ano správně, ukradli mi instagram, hned jak jsem dostal email o změně hesla, už jsem s tím nic nenadělal. Hacker změnil heslo, uživatelské jméno i účet odstřihl od emailu a telefonního čísla. Konec. Účet nedobytný a pokud si myslíte, že prostě hacknutí nahlásíte a byť to dá práci spolu s podporou jej vrátíte zpět, vyvedu vás z omylu.

Taky bych dodal, že si na hesla dbám, neflinkám je. K té podpoře. Podotýkám, že pokud hacker změnil uživatelské jméno a zrušil propojení s vaším emailem resetovat heslo jak radí zpráva o přístupu, nelze a na centrále podpory se nic nedozvíte.

Vzkaz

19. května 2018 v 11:51 Téma týdne
Standing on the edge of control
At the start of a war
Can you open up your heart
Or are you building a wall

Stojící na hraně kontroly
Na začátku války
Můžeš otevřít své srdce?
Nebo postavíš zeď?

It's a simple choice to make
Do you love or do you hate?
Make the call!
Je to snadná volba
Miluješ nebo nenávidíš?
Vyslov to!

Do you bend or do you break?
Do you give or do you take?
Right or wrong?

Ohýbáš či lámeš?
Dáváš či bereš?
Správně nebo špatně?

What do you want?
What do you want to be?
When you come undone
What do you want to see?
Co chceš?
Čím chceš být?
Když se vrátíš zpátky
Co chceš vidět?

It's a battle for the state of your heart
A fight for your soul
You can't say that the war has
been won
If you throw the first stone

Je to bitva za stav / stát tvého srdce
Boj za tvou duši
Nemůžeš říct, že válka byla
vyhrána
Pokud's hodil první kámen

Do you bark or do you bite
Go to the left or to the right
Make the call!
Štěkáš nebo koušeš?
Jdeš doprava či doleva?
Vyslov to!

Is it charity or greed?
Insanity or peace?
The choice is yours

Je to charita nebo chamtivost?
Šílenství nebo mír?
Volba je na tobě
Well you're locked and you're loaded
Armed with lies you've been fed
From those who would profit From/By keeping u/us scared
Jsi zajištěný a nabitý
Ozbrojený lžemi, kterými tě krmili
Ti, kteří by mohli těžit z ponechání nás ve strachu
It's all sideshow distraction
And fabricated fear
Ask yourself this question
Your choice should be clear now
Je to rozptylování do všech stran
A uměle vyrovený strach
Zeptej se sám sebe na tuto otázku
Tvá volba by měla být nyní jasná.
----
První co mi přišlo na mysl po přečtení nového TT, a poslední příspěvěk na tomto blogu, aktuálnost tohoto tématu je příčinou.
Koupit skladbu: coreytut.com

Zajímavé příspěvky:

- Skladba týdne: Amerika.
- Prosím podpořte tento projekt.

Prší, déšť bubnuje...

8. května 2018 v 16:21

Prší, déšť bubnuje o průhlednou stříšku jednoduchého přístřešku s červeně nabarvenou trámovou konstrukcí, smráká se, liják nepřestává, naopak sílí a v dálce se několikrát zableskne, ani můj skvělý sluch ale ještě neslyší blížící se bouřku, stojím u okna, na krátké příjezdové cestě parkuje miniaturní vůz mého nejlepšího kamaráda, jsem líný rozsvítit, ciferník hodin pověšený nad kalendářem u stolu už netiká, došla baterka, musíme tu neplánovaně přespat a mě se zvedá žaludek, jeden z mých přátel šramotí v kuchyni, hledá kafe, konečně zaburácí hrom, otočím se ze zvyku na hodiny, ručička poskakuje na místě, jak jim dochází šťáva, dlouho jsem tu nebyl, proklínám se za návrat, jelikož jsme se měli zdržet jen pět minut, začínám si uvědomovat, že je zde něco špatně, cosi tu s námi přečkává, něco tu zůstalo.

Učit se jazyk jako dítě

1. května 2018 v 16:56 Téma týdne

Na tuhle myšlenku mě přivedla moje učitelka angličtiny Rachel, specializuje se na výuku americké výslovnosti, ale nezapomíná na slovní zásobu ani idiomy, jednou hovořila o způsobech jak se jazyk učit, svádím věčný boj s dyslexií, proto hledám různé způsobit efektivního zlepšování mých schopností v jazyce i s tím a u tohoto videa mě trklo "Ale tak češtinu, jsem se víceméně naučil, možná stejnou technikou ten zázrak zopakuji."

Hrozně rád sleduji Rachelina videa na yt, její příjemný hlas a taky ochota a nasazení mě provází při mých lekcích už nějaký ten čas, jsem samouk, zrakově znevýhodněná osoba, která kvůli nízkému ID musí stále ještě bydlet na vesnici, takže moc oceňuji její propracovaný systém, jenž umožňuje alespoň částečně 'mít učitele' a ona je skvělá a zdá se, že učení jejího rodného jazyka je pro ní velká vášeň, svižně reaguje na dotazy, vždycky perfektně všechno vysvětlí a vyvinula svou učební metodu, která studenty baví a která má kýžený efekt. Ale zpět k tématu… Rachel hodně pracuje s tím, čeho si všímá kolem sebe, pozoruje své okolí, což převádí do praktických poznatků, když jednou seděla s přáteli nebo rodinou a povídali si, držela své dítě na klíně a všimla si, že drobek neustále sleduje její ústa, myšlenku pak rozvinula ve videu. Jak se vlastně děti učí jazyk? Napadlo by vás, že jejich metody mohou pomoci i vám? Ano mohou, děti skutečně vědí 'jak na to', jde o jejích přirozenost, ony prostě 'musí'.