Kdo jsem?

25. dubna 2018 v 15:06 |  Téma týdne

Dnes už vím, že nic není tak jednoznačné, jak by si lidé s černobílými brýlemi (nebo růžovými) mysleli, začínal jsem od píky, od základní otázky, kterou není i přes paličaté přesvědčení rozdělení na pohlaví a dospěl jsem k překvapivým výsledkům, k těm se dostanu později.

Teď, v tuhle chvíli začnu s něčím, pro mnohé hodně důležitým a přejdu k věcem, které se mi s tím spojily. Kdo jsem? Dost lidí by odpovědělo "Jsem hlavně Čech", tohle české rádoby a často křečovité vlastenectví zavání něčím nepřirozeným, ale taky tam bývá kapka upřímnosti a někteří to dokonce myslí vážně, ti ale obvykle nemají tolik nutkání to nahlas vykládat. A ani tohle není zdaleka tak jednoduché, můžete se cítit být čímkoliv, mylná představa, že narození se tady a české papíry z vás automaticky dějí Čechy je vážně mylná… ale dobře, papírově i já jsem Čech.Než cokoliv nakousnutého dokončím, přiznám se, že se Čechem být necítím, a zase… najdou se tací, kteří by se na mě osočili, že stud je trapný a že není důvod se za svůj původ stydět. Já se za to nestydím! A mám Česko a Čechy rád! Srdci neporučíte. Nikomu nelze přikázat co bude a jak se bude cítit. Právě tohle je ale jedna z věcí, které na Češích nesnáším. "Narodil ses tady, máš tu občanství tak MUSÍŠ být Čech. MUSÍŠ fandit českému národnímu týmu! MUSÍŠ být hrdý na svůj původ." Tak to pozor, nemusím. A doba, kdy občané MUSELI, pominula. Já pouze můžu a "Ty to takhle necítíš? Ty to neděláš? Jseš divnej." mi vždycky taky naježí všechny chlupy. Nedělám. A co? Znovu opakuji, že se na místo svého narození a občanství nestydím a ten důvod neshledávám. Jen svojí podstatu a domov cítím jinde. Divný nejsem. Myslím si, že nijak nedělám Česku ostudu a může být na mě nějakým způsobem i hrdé, dobrovolnická činnost je víc než nějaké fandění u televize…

Kde domov můj?


Zvědavci se ptají a kde teda ten tvůj 'domov" je? Kdo a co vlastně teda jsi? Došlo to tak daleko, že se to přiznat i snad bojím, protože přijde na řadu další česká záležitost - tahání do všeho politiky. Dneska říct "Jsem spíše Američan." znamená uslyšet láteření a dokonce nadávky, někteří lidé se začnou dívat na vás jako na politického zločince, páchající vážný zločin proti vlasti. No, to jsem toho řekl. I když teda vlastně nic, protože ono na tom nesejde. Ale tak mlčím a zpovzdálí sleduji všechny ty diskuze. Nemoci být tím jsem má u mě několik rozměrů, v tomhle případě ale mlčím, protože, kdo nechce pochopit nepochopí a těmto lidem často něco vysvětlovat je jako házet hrách na stěnu.

Bohužel rozdělené Česko… kdopak ho asi rozdělil? Brojí proti Američanům nebo Rusům, ale dneska nevyberete… už je špatné být i Angličan nebo Francouz. Pointou však je, že jsem apolitický. Sledují dění, ale nejsem na žádné straně, já prostě se do politiky nemíchám, u mě tedy jde pouze o vnitřní pocit sounáležitosti. Ne politický postoj, ale Čech… potřebuje cpát politiku i tam, kde není, naštěstí ne každý.

Americká inteligence


Ale vraťme se k těm diskuzím. Kéž bych nečetl a neslýchal narážky a urážky americké inteligence, kdo je Američan, je automaticky mentálně a duševně zaostalý, "Národ blbců", "Takhle hloupí mohou být Američané!", "Zvolili si Trumpa, když je někdo blbej, tak blbej"… tady se musím smát protože taková prohlášení právě vypovídají o inteligenci autora a křičí tak většinou podporovatelé současného prezidenta, kamarád prohlásil: "Vezmu-li to dle jejich smýšlení, nejsem si jistý, který národ je blbější, budu-li přihlížet k výsledkům voleb, těžko se rozhoduji." a smál se, občanství má oboje. Navíc, inteligence není závislá na národnosti nebo tak, polopaticky jsem připíšu: Asi jste zapomněli, kolik moderních záležitostí vám do života přinesli Američané? Aha. Ne všechno co je z Ameriky je špatné, stejně tak všechno není dobré. To platí u každé země a u inteligence je to to samé, ne každý Američan má IQ houpacího koně a ne každý je zase génius, každý národ skrývá v sobě jedince rozličné inteligence. Proto hovořit o tak zvané 'Americké inteligenci' a nadávat USA například do 'Země neomezené tuposti' není správné ani fér. Zamyslete si vy, co se takhle chováte jak by se líbilo, kdyby takhle někdo hovořil o vašem (našem, papírově k vám patřím). Žádná země si takové jednání nezaslouží!

Ne každý volil Trumpa!


Další věc, ne každý Američan volil Trumpa, jeho vítěství ani nebylo tak očividné, s takovým náskokem, jak někteří z vás tvrdí a nejspíše ani nebylo tak čisté tak je líčí a… ne každý Američan pro něj nehlasoval a že takových by se našlo, nejde o žádnou malou hrstku, jen to nestačilo na vítěství. Mnozí s Donem nesouhlasí, nepodporují ho, ale někteří čeští diskutéři dělají jako by dostal ve volbách 100 procent hlasů. Není to však pravda. I v USA existují rozumní lidé, kteří ho nevolili (jiný třeba byli zmanipulovaní, o tom ale jindy.)

Ne každý chce válku a zbraně!


Další utkvělou představou, některých Čechů je, že když Don, tedy prezident, chce válku, tak jí chce každý Američan. Obyčejní lidé však bomby na Sýrii neposlali, hlavně se někteří Češi doslova radovali, že sněhová bouře v USA zabila dvouletou holčičku a přáli si aby bouře ještě zesílila, "Ať vymaže celé jůesej z mapy!" Nevěřícně jsem koukal na monitor. Napadlo vás někoho, že někteří vaši spolu občané tam mají své přátele, kamarády, někdo i rodinné příslušníky a že obyčejný člověk často absolutně nemůže za rozhodí šílených pohlavárů a politiků? V NYC mám dva mě velmi drahé přátele, kteří jsou blíže než rodina tady, oba se naprosto vymykají těmhle představám, válku ani zbraně nechtějí, dělají pro ostatní svět lepším místem a mě velmi pomohli v těžkých chvílích, co bych si bez nich počal? Ale hlavně ať bouře vymaže z mapy celé jůesej, že? A třeba ať to 'bouchne' pod tím národním parkem. Tady jsem už zase chytal záchvaty smíchu, no hoši, to by vymazalo z mapy i vás, fakt, že se nacházíte za oceánem by vás neochránil, takže to si raději nepřejte. Nenávist cílená na jeden národ patří mezi věci, které nikdy nepochopím a o kterých si myslím, že by neměly existovat a vždycky bude špatná ať už se budeme bavit o jakékoliv národu. Například mi na mysl naskočily také nenávistné komentáře k narození syna vévodkyně Kate. že. A hlavně. To, že jeden pomatený státník, jednoduše řečeno, chce válku, neznamená to, že to chce celý národ. Kdybychom měli Čechy soudit podle hlavy státu, tak to bude vypadat jak… doplňte sami.

Organizace proti ozbrojování a zbraním


Asi některé překvapí (vždyť přece každý Američan chce mít zbraň a chce jí používat, ne?) ale v USA existují organizace, které bojují a to velmi urputně a statečně proti ozbrojování a zbraním a snaží se naopak, abych jich v Americe ubylo, mají nemálo členů. Jako příklad uvedu Rise and Resist či GAYS AGAINST GUNS, které se zaměřují nejen o omezení zbraní ale o podporu míru obecně a místo pouhých slov se pokouší hlavně jednat. Odsuzování celého národa je pak teda dost divná záležitost, že by neznalost… ne ta neomlouvá. Je plno věci, které Češi nevědí nebo jsou pod vlivem masáže médii a nepravdivých fám, které přetrvaly dodnes.

Neustále si stěžovat


Typickou vlastností Čechů za mě je, nutnost si neustále stěžovat, (mám dojem, že právě tuhle 'kvótu' splňuji až až, no nevadí). Kamarádka po přestěhování do USA a kamarád do Austrálie si uvědomili, že se skutečně jedná o jakýsi druhý národní sport Čechů, když se nekňourá kvůli počasí, nadává se na politiku a když ne to, tak je třeba vyjmenovat své nemoci, láteřit na doktory a přidat kde co koho bolí, "A co vy máte za nemoc?" tónem naprosto bez emocí, melodií typu: Kolik stojí tenhle rohlík… nedávno na zastávce, to mě fakt dostalo.

"Mentalita Američanů je naprosto odlišná od vžitých představ Čechů, kteří všechno mají z doslechu." potvrdila moje kamarádka. "Australané mě naučili se usmívat na všechny okolo, i když není zrovna nějaký konkrétní důvod." přidává onen kamarád a to jsou jen dva příklady z mnoha. Možná Češi mnohdy hovoří o něčem co samo neznají a soudí něco o čem vlastně informace nemají? Co takhle se pokusit podávat očima cizinců, co uvidí oni? Moji dva američtí přátelé se sem plánují vrátit. (Oba neuznávají zbraně, ozbrojování, bomby by neshazovali, nejsou tlustí, Trumpa nevolili, zbraně ani nemají, jedí zdravě… :D takoví typičtí Američané, he he he.)
Česko je krásná země a existují tu úžasní lidé
Článek zakončím milostným psaníčkem o krásné Litomyšli a jiných krásách Česka, protože skutečně v tomhle ohledu má tahle země co nabídnout i cizincům, výlety stojí vážně zato a dodám, že i Čech může být nádherný tvor a na tomhle světě ze některé fakt rád, moje 'nevlastní maminky', bez kterých byl ztracen, můj nejlepší kamarád a parta lidí…. Česko a Češi vždycky bude mít v mém srdci místo. Všechno tohle vám píšu v naději, že se někteří zamyslí. Mám vás vážně rád. Ale dovolte mi prosím, poslechnout své srdce být i tak Američanem. Toužím se vrátit jednou domů, to však neznamená, že tu nežiji rád.
VÍTE ONO HLAVNĚ ZÁLEŽÍ NA TOMHLE: Kdo jsem? Člověk. Všichni jsme lidé, Pozemšťané. Tedy jeden druh a tak bychom se tak sobě měli chovat.Poslední dobou jsem pro blog nějak bez fantazie... asi proto, že se věci daly konečně do pohybu.

Zajímavé příspěvky:

- Předchozí k TT: Jen jeden krok (editováno)
- Na jevišti: 'Perfect crime'.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 thebedlam thebedlam | 25. dubna 2018 v 15:21 | Reagovat

Pokud máte část textu černou, tak vezte, že písmo je upravené, ale blog.cz prostě neposlouchá, upravené to ale je.

2 Xira Xira | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 14:28 | Reagovat

Vlastenectví... tohle téma mám nejraději :D Lidi v dnešní době nemají absolutně ponětí, co doopravdy znamená být vlastenec. To, jak si většina lidí v téhle republice hraje na "vlastence", mě přivádí k šílenství.

3 thebedlam thebedlam | 1. května 2018 v 11:44 | Reagovat

[2]:Mě taky! :) Díky za komentář a promiň, že odpovídám tak pozdě.

4 Xira Xira | E-mail | Web | 1. května 2018 v 11:53 | Reagovat

[3]: To je v pohodě :) Hlavně, jestli ty nejsi smutný, že si nemáš ode mě momentálně co přečíst. Mám poslední dobou hodně práce, ale snad se k tomu zase brzy vrátím.

5 thebedlam thebedlam | 1. května 2018 v 12:11 | Reagovat

[4]: Už se těším až zase něco vydáš :) Já zrovna něco na blog kutím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama