Duben 2018

Kdo jsem?

25. dubna 2018 v 15:06 Téma týdne

Dnes už vím, že nic není tak jednoznačné, jak by si lidé s černobílými brýlemi (nebo růžovými) mysleli, začínal jsem od píky, od základní otázky, kterou není i přes paličaté přesvědčení rozdělení na pohlaví a dospěl jsem k překvapivým výsledkům, k těm se dostanu později.

Teď, v tuhle chvíli začnu s něčím, pro mnohé hodně důležitým a přejdu k věcem, které se mi s tím spojily. Kdo jsem? Dost lidí by odpovědělo "Jsem hlavně Čech", tohle české rádoby a často křečovité vlastenectví zavání něčím nepřirozeným, ale taky tam bývá kapka upřímnosti a někteří to dokonce myslí vážně, ti ale obvykle nemají tolik nutkání to nahlas vykládat. A ani tohle není zdaleka tak jednoduché, můžete se cítit být čímkoliv, mylná představa, že narození se tady a české papíry z vás automaticky dějí Čechy je vážně mylná… ale dobře, papírově i já jsem Čech.

Jak se žije s rozvinutým MSV?

22. dubna 2018 v 19:06
Svět je prazvláštní místo, víš sám nejlépe jak blízkost smrti může člověku změnit pohled na něj a na život obecně, chceš doufat, že nejsi jiný a pak zjistíš, že se změnilo naprosto všechno, když sis vydobyl druhou šanci být zde, druhou šanci pokračovat v této podobě existence. Jak se tak dívám do tvých oříškových očí, vidím to všechno, co se ti tam zrcadlí, ale i kdybych byl rodilým mluvčím tvé země nedokázali bychom si o tom popovídat, jelikož, to nejhlavnější nelze slovy vyjádřit. Ani to nevyžaduješ, chápeš, že to nejde.

Jen jeden krok

3. dubna 2018 v 21:21 Téma týdne

Stačí jeden krok a padáš do neznáma. Ano, obklopila mě temnota a já padal a padal, najednou jako mávnutím kouzelného proutku jsem nevěděl odkud vlastně a proč. Černota mě děsila a fascinovala zároveň, připadalo mi, že mě chce kousnout desítky malých ozubených tlam a poškrábat stovkyjako žiletkaostrých pařátů drápy. Jestli je smrt krok do neznáma a já umírám, není to tak hrozné, pouze jsem se snažil udržet ruce podél těla, aby do mě nemohla tma zatnout, některé ze zubisek a čekal až tím podivným tunelem prosvištím.