Únor 2018

Hra pro děti?

21. února 2018 v 18:54 Téma týdne

Proč jsem si vybavil pětici mladých lidí sedících kolem kulatého stolu? Jak to souvisí s aktuálním tématem? Můj mozek si hledá zajímavé cesty k propojování a nemůžete mu to zazlívat, 'Bedlam' znamená v češtině 'blázinec'. Tak možná v tom nehledejte logiku. Ti mladí položili své obě ruce na ten stůl a desku s písmeny a znaky na něm, spojili prsty v kruh. Povědomé?

Tuhle 'hru' najdete normálně v hračkářství. Ano, co na tom, že dětem do ruky nepatří. Domyslet se, co nastalo si můžete sami. Kdo je tedy ten nezodpovědný? Zatímco nad tím dumám na autobusové zastávce, je zima jak v ruským filmu, holčička kousek ode mě předstírá, že kouří cigaretu, chlapeček dokonce odklepává imaginární popel, no jo od pusy nám jde pára. Těm dětem může být tak maximálně deset.

A co bude pak?

18. února 2018 v 12:35 Téma týdne

Stejně jako patří k životu jeho zrod, patří k němu také smrt. Nechci se tu obšírně rozepisovat, co se děje s umírajícím mozkem a polemizovat o zážitcích blízkých smrti, to si třeba necháme na později. Já se teď zamýšlím nad tím, co bude pak.

Je lidská existence vázaná pouze na tělo nebo může vědomí / bytí či jak bychom to nazvali existovat i samostatně jako čirá energie? Rovněž si občas kladu otázku, pokud ne, tak kam se vytrácí? Může se vůbec energie někam ztrácet?

Nevím, ale moc nevěřím, že to co nás dělá tím, co jsme po zastavení všech funkcí mozku se pouze rozplyne do ztracena a je jen následek složitých úkonů hlavního lidského orgánu o němž vlastně ještě všechno nevíme. Pak samozřejmě vystávají z šera zadumání teorie o duchách a duši samotné. Existují přízraky a strašidla spojené se smrtí nebo jsou výplodem něčí bujné fantazie?